Ostatnie mecze sezonu i MEGA turnieje

Połowa czerwca obfitowała w emocje związane z wyjazdem RAP Radomsko na turniej do Niemiec. Pierwszy taki wyjazd do naszych zachodnich sąsiadów budził wątpliwości czy zespół RAP Radomsko poradzi sobie w międzynarodowym towarzystwie, tym bardziej że przyszło grać z PRO zespołami takimi jak Alemannia Achen, VFL Bochum, PSV Eindhoven, Vitesse Arnhem czy Stuttgarter Kickers.

Obawy o udany występ były płonne, bo drużyna z rocznika 2013 zagrała w Grupie Złotej turnieju, zdobywając II miejsce. W finale, po rzutach karnych, lepsi od nas byli młodzi zawodnicy z Bochum (w meczu remis 2:2).

Zespół Junior RAP do ostatniej kolejki ligowej walczy o jak najlepszą pozycje w tabeli ligi wojewódzkiej Juniorów B2. Tym razem udanie zakończył się wyjazd do Wolborza. Drużynie juniorów na deser pozostał mecz z AKS SMS Łódź.

Trampkarze z rocznika 2009 zakończyli udział w I lidze wojewódzkiej przegraną z Widokiem Skierniewice i po słabszej od spodziewanej rundzie wiosennej, następny sezon zaczną od II ligi wojewódzkiej Trampkarzy C1. W meczu z Widokiem, nasz zespół znów jako pierwszy wyszedł na prowadzenie, ale ostatecznie schodzi z boiska bez punktów.

Ostatni mecz w lidze również za zespołem z rocznika 2010. Tym razem, podopieczni trenera Makowskiego nie zostawili złudzeń, gromiąc zespół KS Wielgomłyny i pewnie zwyciężając w swoich rozgrywkach D1. Dzięki awansowi do grupy mistrzowskiej okręgu piotrkowskiego, od nowego sezonu zespół RAP Radomsko podejdzie do starań o awans do ligi wojewódzkiej.

Awans do I ligi wojewódzkiej na przyszły sezon w lidze Młodzików D1, zapewnili sobie zawodnicy z rocznika 2011. Oni już wcześniej zakończyli ligę i w tym tygodniu mieli zasłużony – wolny weekend.

W omawiany weekend, na turniej do Częstochowy udali się chłopcy z rocznika 2014. Zagrali oni na Stradomiu w „Football Festival”, gdzie nie była prowadzona klasyfikacja, a RAP w dodatku wystawił dwa składy, by każdy mógł zagrać jak najwięcej minut.

W tym tygodniu RAP Radomsko był gospodarzem Turnieju Ligowego dla dzieci z kategorii U9.

Przyjechały do nas zespoły Astorii Szczerców, Soccer Bełchatów, FA Bełchatów i Omega Kleszczów.

Weekend 10 – 11 czerwca 2023 r.:

⇒ U16, liga wojewódzka Juniorów B2, Szczerbiec Wolbórz – RAP Radomsko 2:3 (gole: Adamczyk 2, Doroziński)

⇒ U14, liga wojewódzka Trampkarzy C2, RAP Radomsko – Widok Skierniewice 3:5 (gole: Perliński, Winkler, Daros)

⇒ U13, liga Młodzików D1, RAP Radomsko – KS Wielgomłyny 16:0 (gole: Drozdowski 6, N. Nowak 3, Wojciechowski, Węgrzyński, Zatoń, Nieznański, Dobrowolski, Ciupiński, Jackiewicz)

⇒ U12, liga Młodzików D2, RAP Radomsko, pauza

⇒ U11, liga Młodzików D2, RAP II Radomsko – RKS Radomsko 1:4 (gol: Braszczyński)

⇒ U10, udział w PRO Turnieje w Verl, Niemcy, II miejsce w Grupie Złotej

⇒ U9, udział w turnieju „Football Festival” w Częstochowie, bez klasyfikacji

⇒ U9, Turniej Ligowy Żaków F1, RAP Radomsko gospodarzem turnieju, bez klasyfikacji

⇒ U8, Turniej Ligowy Żaków F1, RAP Radomsko gospodarzem turnieju, bez klasyfikacji

Wypożyczenia:

⇒ Start Lgota Wielka – LZS Justynów (V liga seniorów) 0:3, w zespole Startu: Franciszek Błaszczeć 30 minut gry, Jakub Piechaczek 60 minut gry