RAP Radomsko w Hiszpanii

W dniach 2 – 11 lutego 24 zawodników ESBANK RAP Radomsko uczestniczyła w obozie piłkarskim w hiszpańskiej miejscowości Lloret de Mar koło Barcelony.
.
Byli to chłopcy Akademii RAP Radomsko z rocznika 2007 trenera Krzysztofa Kowalskiego i z rocznika 2008 trenera Mateusza Walaszczyka.
Uczestnikami wyjazdu byli również rodzice niektórych zawodników.
Wyjazd współorganizowało biuro turystyczne BK Turismo, które zapewniło super warunki pobytu oraz wszelkiego typu atrakcje.
.
Celem wyjazdu była możliwość konfrontacji piłkarskiej z hiszpanami oraz możliwość trenowania na nowoczesnym kompleksie piłkarskim Top Ten bazie FC Girona, klubu hiszpańskiej La Liga.
.
Podczas pobytu w Hiszpanii byliśmy na meczu ekstraklasy hiszpańskiej FC Girona – Atletic Bilbao.
Byliśmy tez w Barcelonie na stadionie Camp Nou i zwiedzaliśmy centrum tego miasta z Sagrada Familia włącznie.
.
Mecze piłkarskie z zespołami z Hiszpanii pokazują, że niczym im nie ustępujemy pod względem umiejętności technicznych i taktycznych, a wręcz jesteśmy od nich pod tym względem lepsi.
Szkolenie w RAP Radomsko stoi na bardzo wysokim poziomie.
.
Oczywiście liczy się to ilu zawodników trafi później do piłki seniorskiej i na jakim poziomie będą grać, więc na tym aspektem należy mocno pracować wspierając chłopców w ich dalszym rozwoju.
.
Nie zbędna do tego jest lepsza i większa baza sportowa w naszym mieście.
Boiska piłkarskie jakie dziś mamy są nie wystarczająco dobre do tego by zatrzymać młodych ludzi przy piłce.
Razem z Urzędem miasta Radomsko i z MOSiR Radomsko mamy zamiar pracować nad poprawą jakości boisk i budową nowych, tak by nie marnować kolejnych talentów, które dziś są na poziomie dzieci z Hiszpanii i innych liczących się nacji pilkarskich.
.
RAP Radomsko grał wcześniej wiele meczów z drużynami z Holandii, Niemiec, Czech, Słowacji, Węgier, Ukrainy (Feyenoord Rotterdam, Sparta Praga, Dynamo Kijów) i z Ameryki Południowej (Contolao z Peru) i niczym nasi zawodnicy nie ustępują swoim rówieśnikom.
Pobyt w takim miejscu jak Hiszpania i spacery po Camp Nou utwierdzają w przekonaniu, że działamy w dobrym kierunku w szkoleniu piłkarskim i mamy wspaniałych zawodników.
Wyniki naszych zespołów w meczach kontrolnych z Hiszpanii:
Rocznik 2007
ESBANK RAP Radomsko – CF Lloret 5:0 (Wysocki, Bedlechowicz, Ciupiński, Kowalski, Stawowski)
ESBANK RAP Radomsko – A.D. Ca La Guido Blanes rocznik 2006 4:5 (Piechaczek, Ciupiński, Stawowski, Mituła)
Rocznik 2008
ESBANK RAP Radomsko – CF Lloret 15:3
(Kłodos 7, Hemerling 5, Struzik, Koćwin, Zacharewicz)
ESBANK RAP Radomsko – Akademia Piłkarska Champion 16:5 (Kłodos 5, Hemerling 5, Koćwin 3, Struzik 3)
RAP Radomsko reprezentowali
Rocznik 2007
Franciszek Błaszczeć, Szymon Kotliński, Bartłomiej Zieliński, Filip Kowalski, Jakub Woźniak, Marcel Stawowski, Bartłomiej Wysocki, Franciszek Mituła, Bartłomiej Dłubak, Bartosz Szczepaniak, Patryk Ciupiński, Bartosz Bedlechowicz, Mikołaj Ciupa i Jakub Piechaczek.
Rocznik 2008
Marcin Gryglewski, Piotr Olczyk, Franciszek Koćwin, Patryk Wróblewski, Julian Struzik, Patryk Hemerling, Maciej Kłodos, Julian Posak, Mateusz Musioł i Jan Zacharewicz.