Piłkarska środa, 22 maja

Dla obserwatorów piłki nożnej, środa kojarzy się z meczami europejskich pucharów, ale również z meczami ligowymi na każdym szczeblu rozgrywek.

W środę 22 maja, kilka zespołów RAP Radomsko rozegrało swoje mecze, zarówno w lidze jak i mecze towarzyskie czy turniejowe. Mieliśmy okazję zagrać z 4 zespołami z Łodzi, z zespołem Omegi Kleszczów oraz zagrać w turnieju Rakowa Częstochowa.

W Łodzi z UKS SMS w lidze wojewódzkiej zagrał zespół RAP Radomsko z rocznika 2009 i ze względu na spore ubytki kadrowe, nie sprostał wymaganiom gospodarzy. W Łodzi z ŁKS zagrał towarzysko zespół z rocznika 2016. W meczu tym, trenerzy nie prowadzili klasyfikacji.

Zespół ŁKS pojawił się również w Radomsku na meczu ligi wojewódzkiej C2 i tutaj o dwa gole lepsi byli goście.

W Radomsku gościł także zespół SPCH Widzew Łódź, który wstawił się na mecz ligi wojewódzkiej Młodzików. Zespół RAP Radomsko z rocznika 2011 zagrał znakomite zawody i wygrał ten mecz 4:0.

Graliśmy też w lidze okręgowej Młodzików D2, gdzie w Kleszczowie, w meczu z Omegą Kleszczów, nasz zawodnik – Cyryl Struzik zdobył wszystkie 8 goli dla RAP Radomsko ! Dzięki temu wynikowi, jesteśmy o krok od awansu kolejnej naszej drużyny do ligi wojewódzkiej.

Dziewczęta z Akademii RAP Radomsko zawitały do Żarek, gdzie odbył się „Turniej Klasy Ekstra” organizowany przez PKO Ekstraklasa i Akademię Rakowa Częstochowa. 

Środa 22 maja 2024 r.:

⇒ U15, II liga wojewódzka C1, UKS SMS Łódź – RAP Radomsko  4:0

⇒ U14, II liga wojewódzka C2, RAP Radomsko – ŁKS Łódź 1:3 (gol: Nieznański)

⇒ U13, I liga wojewódzka D1, RAP Radomsko – SPCH Widzew Łódź 4:0 (gole: Kozłowski 2, Wilczek, Zaskórski)

⇒ U11, liga okręgowa D2, Omega Kleszczów – RAP Radomsko 0:8 (gole: Struzik 8 !)

⇒ U8, mecz kontrolny ŁKS Łódź – RAP Radomsko, bez klasyfikacji

⇒ RAP Girls, turniej PKO Ekstraklasa „Turniej Klasy Ekstra” w Żarkach