MIKOŁAJKOWY ESBANK CUP – zapowiedź

8 i 9 grudnia w Hali Miejskiej przy ul. Św. Jadwigi oraz 15 i 16 grudnia w Hali Powiatowej przy ul. Szkolnej odbędzie się IX edycja turnieju piłki nożnej dla dzieci z okazji mikołajek:

 

„MIKOŁAJOWY ESBANK CUP”

 

Dla każdej drużyny oraz każdego zawodnika, św. Mikołaj przekaże stosowne pamiątki i upominki związane z udziałem w turnieju. Będą medale, dyplomy i puchary, a nade wszystko – jak zawsze – wspaniała atmosfera piłkarskiego święta dla najmłodszych piłkarzy.

W maju podczas turnieju „100 LAT WOLNA POLSKA – 8 LAT RAP RADOMSKO” rozpoczęliśmy całoroczne obchody  uczczenia 100 lecia odzyskania niepodległości przez Polskę. Turniej z okazji mikołajek będzie kontynuacją świętowania wolności naszej Ojczyzny.

Jako pierwsi na boisko wybiegną zawodnicy z rocznika 2008.

W sobotę, 8 grudnia, zespół trenera Walaszczyka będzie bronił pierwszego miejsca zdobytego w tym turnieju przed rokiem. Przypomnijmy, że przed rokiem, na trzecim miejscu uplasował się nasz drugi zespół. Srebrne medale powędrowały do Moszczenicy.

Teraz do turnieju przystąpi 7 zespołów, które będą rywalizować w formule „każdy z każdym”. O zdobycie trzech pięknych – szklanych pucharów grać będą: ESBANK RAP I Radomsko, ESBANK RAP II Radomsko, RAKÓW Częstochowa, KS Wieluń, STRADOM Częstochowa, APN Piotrków Trybunalski i WŁÓKNIARZ Zelów.

Drugi turniej w Hali Miejskiej odbędzie się w niedzielę, 9 grudnia.

W tym dniu na boisku zobaczymy zawodników z rocznika 2009. Razem z podopiecznymi trenera Bitnerowskiego do rywalizacji stanie 8 drużyn. Czy nasza drużyna poprawi wynik sprzed roku, gdzie zajęła 4 miejsce?

Aby wyłonić wyłonić najlepszą trójkę, która zabierze do domu mikołajkowe puchary, w trakcie turnieju, zespoły grać będą w 2 grupach systemem „każdy z każdym”. Potem w fazie pucharowej odbędą się połfinały i mecze o konkretne miejsce. O te nagrody grać będą: ESBANK RAP I Radomsko, ESBANK RAP II Radomsko, RAKÓW Częstochowa, MULKS Łask, APN Piotrków Trybunalski i WŁÓKNIARZ Zelów.

Po dwóch turniejach w południowej części miasta, przeniesiemy się do centrum, gdzie w Hali Powiatowej zagrają zawodnicy z roczników 2010, 2011 i 2012.

Turnieje w Hali Powiatowej będą miały wyjątkowy charakter. RAP Radomsko poprzez rozgrywki piłkarskie dla dzieci chce wraz ze Starostwem Powiatowym uświęcić 20 lecie istnienia Powiatu Radomszczańskiego 🙂

W sobotę 15 grudnia, zobaczymy w akcji dzieci z rocznika 2010.

Tytułu sprzed roku bronią zawodnicy ESBANK RAP Radomsko.

W tej edycji, o obronę tytułu będzie podopiecznym trenera Piechoty, niezmiernie ciężko, gdyż stawka zespołów wydaje się być wyrównana. Zagra 8 drużyn. Najpierw mecze odbywać się będą w dwóch grupach po 4 zespoły, z których 2 najlepsze zagrają w dużym półfinale, a dwie kolejne w małym półfinale. Faza finałowa wyłoni klasyfikację turnieju. Każdy zespół zagra 5 meczów. W turnieju zagrają: ESBANK RAP I Radomsko, ESBANK RAP II Radomsko, RAKÓW Częstochowa, WIDZEW Łódź, ŁAF Łódź, LECHIA Tomaszów Mazowiecki, APN Piotrków Trybunalski i WŁÓKNIARZ Zelów.

Po sobotnich emocjach – niedzielne będą zapewne jeszcze większe, gdyż w Hali Powiatowej spotkamy się dwukrotnie.

Najpierw, w sesji porannej, zagrają dzieci z rocznika 2011, a później, w sesji popołudniowej, dzieci z rocznika 2012.

W roczniku 2011 zespół trenera Dzwonkowskiego, będzie starał się poprawić lokatę sprzed roku, jaką było zajęcie 5 miejsca.

W stawce 8 drużyn, które będą grać takim samym systemem jak dzień wcześniej rocznik 2010, zobaczymy: ESBANK RAP I Radomsko, ESBANK RAP II Radomsko, RAKÓW Częstochowa, AKADEMIA Piłkarska Namysłów, GKS Bełchatów, CONCORDIA Piotrków Trybunalski, APN Piotrków Trybunalski i WŁÓKNIARZ Zelów.

.

MIKOŁAJKOWY ESBANK CUP zamkną zmagania dzieci z rocznika 2012.

W poprzedniej edycji, nie było gier dla tej kategorii wiekowej, więc puchar za zwycięstwo w roczniku 2012 będzie do zdobycia po raz pierwszy.

Zespół trenera Kozaka, jak i inne drużyny, uczestniczące w turnieju, będą prawdopodobnie pierwszy raz rywalizowały o zdobycie pucharów. Mecze grać będą: ESBANK RAP I Radomsko, ESBANK RAP II Radomsko, RAKÓW Częstochowa, ŁAF Łódź, APN Piotrków Trybunalski, JUNIOR Kleszczów, UKS GMINA Rozprza.

.

Za pomoc w organizacji turnieju pragniemy podziękować:

  • ESBANK BANK SPÓŁDZIELCZY w Radomsku – sponsor tytularny turnieju
  • JYSK – sponsor turnieju
  • STAROSTWO POWIATOWE
  • kierownictwo HALI MIEJSKIEJ oraz HALI POWIATOWEJ
  • RODZICE RAP RADOMSKO roczników 2008/2009/2010/2011/2012

.

ZAPRASZAMY  „ZOSTAW KOMPUTER – PRZYJDŹ NA TURNIEJ”