Mikołajkowy ESBANK CUP

Trwa X edycja turnieju z okazji mikołajek, którą przygotowuje RAP Radomsko.

Turniej ma ma nową formułę rozgrywek, którą wprowadzamy pierwszy raz.

Do gry zaproszone są 4 kluby, które tworzą 8 drużyn. Trener danego zespołu może zabrać ze sobą nawet 20 zawodników. Grające dwie drużyny klubu zbierają punkty i gole dla siebie nawzajem, co pozwala na koniec sprecyzować ostateczną klasyfikację turnieju.

Pierwszy weekend turnieju, to zmagania w Hali Miejskiej w Radomsku, przy ul. Św. Jadwigi.

W sobotę, 7 grudnia, grali chłopcy z kategorii U-11, z rocznika 2009.

Najlepszym klubem okazał się RAP Radomsko. Podopieczni trenera Sebastiana Smolarka okazali się lepsi od: Akademia Piłkarskiej Widzew Łódź Brzeziny, Concordii Piotrków Trybunalski i Sportowej Częstochowy.

W niedzielę, 8 grudnia, rywalizowali chłopcy z kategorii U-9, czyli rocznika 2011.

Najlepszymi ponownie okazali się zawodnicy RAP Radomsko. Podopieczni trenera Marka Woźniaka wyprzedzili Victorię Czestochowa, Mazovię Tomaszów Mazowiecki i Metalowiec Łódź.

W drugim tygodniu turnieju rywalizacja przeniesie się do Hali Powiatowej, gdzie w sobotę 14 grudnia zobaczymy w akcji dzieci z rocznika 2010. W  niedzielę 15 grudnia, grają dzieci z rocznika 2012.

Turniej zamkniemy zmaganiami dzieci z rocznika 2013. Trzeba będzie szybko przenieść się z hali do hali, ponieważ dzieci z rocznika 2013 będą grać w Hali Miejskiej przy ul. Św. Jadwigi w niedzielę po południu, a więc zaraz po zakończeniu gier rocznika 2012.