Duuużo gry

Zbliżają się mecze ligowe w kategoriach Młodzików i Orlików, więc nasze zespoły szykują się mocno do dobrych występów, grając towarzysko z wieloma zespołami.

Nowo utworzona drużyna z rocznika 2008 B, pod opieką trenera Rafała Wawrzyniaka będzie grać w lidze okręgowej Młodzików D2.

Przed zespołem nie lada wyzwanie, ponieważ chłopcy z grupy B po raz pierwszy będą rywalizować w rozgrywkach ligowych. Drużynę chłopców wspierać będzie kilku zawodników z grupy A oraz dziewczęta, które w poprzednim sezonie występowały już na boiskach i prezentowały sie wyśmienicie – Nikola i Sandra.

W ostatni weekend podopieczni trenera Wawrzyniaka grali mecz kontrolny z warszawską akademią piłkarską AP „Przyszłość”. Wynik 6:2 dla warszawian. Dwa gole zdobył Patryk Wróblewski.

Drużyna z Grupy Czerwonej rocznika 2009, pod kierunkiem nowego trenera w RAP Radomsko – Sebastiana Smolarka, będzie występować w lidze okręgowej Orlików E1. Chłopcy już w poprzednim sezonie występowali w tej lidze, ale przeciwko rocznikowi starszemu. Mamy nadzieję, że zdobyte doświadczenie z poprzedniego roku, zaprocentuje w obecnych rozgrywkach.

W miniony weekend chłopcy z Grupy Czerwonej grali mecz z ŁKS Łódź. Spotkanie wygrała drużyna ŁKS 9 do 2. Przez 2 kwarty wynik spotkania utrzymywał się na granicy różnicy 1 bramki. W 3 kwarcie szansę dostali zmiennicy i gra naszego zespołu zdecydowanie się zmieniła. Kilka prostych błędów, brak asekuracji, itp., sprawił, że w 3 kwarcie tracimy 5 bramek. Bramki zdobyli 1x Witkowski, 1x Sokołowski.

Zespół trenera Grzegorza Piechoty z Grupy Niebieskiej A, będzie debiutował w oficjalnych rozgrywkach ligowych. Ich rywalami będą zespoły starsze o rok, ale wiemy, że nasz zespół spokojnie sobie poradzi ze starszymi kolegami w lidze okręgowej Orlików E1.

W przygotowaniach wszystko wygląda pozytywnie. Zespół rozgrywa wiele spotkań kontrolnych. Ostatnio mięliśmy okazję na wspólna grę z ŁKS Łódź i UKS Gmina Rozprza. Nasi chłopcy wzięli również udział w „dziecięcej eskorcie” podczas meczu ekstraklasy Raków Częstochowa – Lech Poznań, który odbył sie w sobotę 24 sierpnia.

Nasz kolejny zespół z Grupy Niebieskiej A – rocznik 2011, również nie próżnuje. Nowy trener zespołu – Marek Woźniak, sprawdza umiejętności zawodników podczas meczów kontrolnych i turniejów. Zespół grał będzie tylko w rozgrywkach turniejowych, ale przeciwko rocznikowi 2010, w nowym dla siebie ustawieniu na boisku 6+1, więc dobre zgranie i indywidualna pewność siebie jest wymagana 🙂

Ostatnio, nasza drużyna brała udział w Memoriale im. Chojnackiego, który organizował Ajaks Częstochowa. Po rozegraniu wszystkich spotkań RAP sklasyfikowany został na 7 miejscu.

Wyniki: RAP – Skra Częstochowa 2:4 (Ksawery Miller, Oliwier Barański), RAP – Ajaks Częstochowa 3:4 (3 Oliwier Barański), RAP – AP Mazovia Tomaszów Maz. 2:2 (Wojtek Odrzywolski, Hubert Krupski), RAP – Victoria Częstochowa 1:0 (Mateusz Radosz)

Czekamy z niecierpliwością na kolejne wyzwania boiskowe. Więcej o nadchodzących meczach naszych zespołów w rozwinięciu podstrony UKS „RAP” Radomsko na naszej www – tutaj

ZOSTAW KOMPUTER PRZYJDŹ NA TRENING!