8 lat temu…

Turniej z okazji 100 rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości oraz

z okazji 8 rocznicy powstania RAP Radomsko

.

¹ Pierwszy dzień – przyjazd zespołów do Radomska i otwarcie turnieju na Placu 3 Maja, w towarzystwie Prezydenta Miasta Radomska, Pana Jarosława Ferenca.

Prezydent objął turniej honorowym patronatem.

W otwarciu brał udział również, Pan Marek Rząsowski, doradca prezesa ESBANK Banku Spółdzielczego d/s strategii i rozwoju.

Turniej otwierał też Prezes RAP Radomsko – pan Maciej Sztompka.

Po otwarciu, przedstawiciele wszystkich zespołów, udali się pod pomnik niepodległości, pod którym modzi zawodnicy złożyli symboliczne kwiaty.

Wspaniały widok i radość, gry dzieci w tak szczególny sposób mogą wyrażać patriotyczne gesty, w upamiętnieniu 100 lecia odzyskania przez Polskę niepodległości. Bardzo się cieszymy, że wśród uczestników tego wydarzenia byli z nami przedstawiciele Banik Ostrava z Czech i AFA Olaine z Łotwy.


² Drugi dzień – sportowa rywalizacja na Stadionie Miejskim przy ul. Brzeźnickiej 26 w Radomsku.

W czasie zawodów, drużyny toczyły mecze w grupie A i w grupie B, by po fazie wstępnej turnieju, rywalizować w fazie finałowej w Lidze Mistrzów i Lidze Europy.

Drużyna trenera Grzegorza Piechoty, ESBANK RAP Radomsko, jeszcze na dwa mecze przed końcem turnieju zajmowała miejsce na podium, ale ostatecznie zajęła 5 miejsce w Lidze Mistrzów i 8 miejsce w Lidze Europy.

Nagrody wręczali: Prezydent miasta Radomska – Jarosław Ferenc, Prezes ESBANK Bank Spółdzielczy  – Jacek Zacharewicz, Prezes OZPN w Piotrkowie Trybunalskim – Stanisław Sipa oraz Prezes RAP Radomsko – Maciej Sztompka  a także trenerzy RAP Radomsko.

Kolejność – końcowa klasyfikacja:

→ LIGA MISTRZÓW:

 1. LEGIA WARSZAWA

 2. ŚLĄSK WROCŁAW

 3. RAKÓW CZĘSTOCHOWA

 4. UKS GMINA ROZPRZA
 5. ESBANK RAP RADOMSKO
 6. BANIK OSTRAVA
 7. LECHIA TOMASZÓW MAZOWIECKI
 8. ŁKS ŁÓDŹ

→ LIGA EUROPY:

 1. SKRA CZĘSTOCHOWA
 2. ORLIK BLACHOWNIA
 3. SANDECJA NOWY SĄCZ
 4. APN PIOTRKÓW TRYBUNALSKI
 5. RUCH CHORZÓW
 6. POLONIA BYDGOSZCZ
 7. AFA OLAINE
 8. ESBANK RAP RADOMSKO

więcej TUTAJ ————>   https://www.rap-radomsko.pl/100-lat-wolna-polska-8-lat-rap-radomsko/