Zaznacz stronę

TRENINGI DLA BRAMKARZY

..

Treningi dla bramkarzy: 8-10 lat i 11-13 lat, powinny być wplatane przez trenerów w cykl ogólnych treningów piłkarskich.

Na tym etapie rozwoju dziecka, trudno jest jeszcze mówić konkretnych predyspozycjach i chęciach zawodnika do bycia bramkarzem, obrońcą, napastnikiem…

Dlatego ważny jest dokładny ogląd wszystkich zawodników, by po prostu wybrać tych najlepszych (czyt.: co chcą i potrafią). …

Kategoria wiekowa 8 – 10 lat (ćwiczenia wplatane w trening piłkarski):

1. Przygotowanie fizyczne: Zapoznanie się z zasadami gry, ogólna koordynacja i równowaga. Wprowadzenie do ćwiczeń z rozciągania mięśni.

2. Przygotowanie techniczne: Zapoznanie się z pozycją na boisku; Ogólna technika łapania; Wprowadzenie piłki do gry; Wykop z rąk.

3. Przygotowanie taktyczne: Zmiana pozycji – każdy zawodnik gra na każdej pozycji. Rozgrzewka;

4. Przygotowanie psychiczne: Czerpanie jak najwięcej radości z gry – ciągła zabawa; Prostota ćwiczeń – nowe elementy wprowadzane metodą „krok po kroku”.

Kategoria wiekowa 11 – 13 lat (ćwiczenia wplatane w trening piłkarski):

1. Przygotowanie fizyczne: równowaga; koordynacja; rytm.

2. Przygotowanie techniczne: ogólna technika łapania – wszystkie wysokości; gra na pozycji bramkarza – wprowadzenie do gry na linii bramkowej (małe bramki); podstawowa technika rzucania się – ogólne założenia; wprowadzanie piłki do gry; kontrola i krótkie podania piłki – obie nogi; kulanie oraz rzucanie piłki zza głowy do kolegów; wykop z rąk oraz krótkie wykopy z ziemi; zasady obowiązujące podczas sytuacji „1 na 1”.

3. Przygotowanie taktyczne: rola bramkarza – podstawowe założenia taktyczne; rozmowa – dyskusja – praca domowa

4. Założenia: rozgrzewka; znaczenie rozciągania; ruchliwość (refleks) i elastyczność.

5. Przygotowanie psychiczne: prostota ćwiczeń technicznych – rozwój krok po kroku – ustalenie standardów; praca w grupie, teoria – jakie cechy powinien mieć dobry bramkarz?

Zapisy telefoniczne u trenera koordynatora szkolenia (patrz dział „Kontakt”)

Zajęcia odbywają się 1 x w tygodniu – terminarz poniżej.

Miejsce zajęć:

każdy PIĄTEK:

goolie