Zaznacz stronę

RAP klubem filialnym RAKOWA Częstochowa

Radomszczańska Akademia Piłkarska RAP Radomsko – została pierwszym klubem filialnym Rakowa Częstochowa. 

.

We wtorek, 18 września, prezesi Wojciech Cygan (Raków) i Maciej Sztompka (RAP Radomsko) parafowali umowę o współpracy.

– Już od jakiegoś czasu współpracowaliśmy ze sobą, a dzisiaj podpisaliśmy umowę, która jasno określa warunki. Kilku zawodników z Radomska trafiło do Akademii Raków i widząc, jak ona się rozwija, jesteśmy przekonani, że dokonaliśmy dobrego wyboru. Nie zakładamy, że od razu będą płynąć znaczące profity. Chcemy, aby dzięki naszej współpracy chłopcy wychowani w naszej akademii, a dalej w Rakowie, grali na jak najwyższym poziomie rozgrywkowym  – mówi prezes RAP Maciej Sztompka.

.

– Cały projekt współpracy z klubami filialnymi opiera się na poziomach: organizacyjnym, szkoleniowym i promocyjnym. Dzisiaj jesteśmy bardzo zadowoleni z faktu iż RAP Radomsko z dumą przekazał nam najzdolniejszych swoich wychowanków. My teraz tych chłopców będziemy chcieli wynieść na wyższy poziom współzawodnictwa, jak i na wyższy poziom ich marzeń piłkarskich. Jestem przekonany, że projekt klubów filialnych to projekt przyszłości – opowiada sternik Akademii Raków dyrektor Marek Śledź.

Oprócz profitów, jakie nasz klub będzie miał ze współpracy z klubami partnerskimi, po stronie Rakowa widnieje także zakres obowiązków. – Na nas ciąży olbrzymia odpowiedzialność. Współpraca nie polega na tym, żeby tylko pozyskiwać uzdolnionych zawodników. Musimy tworzyć pewne wartości, które są poza sportowe. Wartości współpracy, edukacji, wychowania, a także wartości ścieżek rozwoju dla zawodników. Naszym celem jest budowanie lepszej piłki nożnej w danym mieście, regionie czy nawet w skali kraju – wylicza dyrektor Śledź.

.

RAP Radomsko we wtorek podpisał oficjalną profesjonalną umowę partnerską z RKS Raków Częstochowa –  umowa jest wielowątkowa i konstruowanie jej trochę trwało, ale ostatecznie: Jesteśmy bardzo zadowoleni i dumni z tego powodu, że naszą pracę dostrzeżono w Rakowie. Tym samym jesteśmy pierwszym klubem, który będzie realizował projekt klubów filialnych Rakowa. Ten projekt jest unikatowy w realiach polskiego piłkarstwa młodzieżowego – zaznacza Krzysztof Kowalski.

Głównym wątkiem umowy jest wskazanie najlepszym zawodnikom RAP Radomsko odpowiedniej ścieżki rozwoju umiejętności poprzez wkroczenie do profesjonalnego klubu piłkarskiego – dodaje Krzysztof Kowalski.