Zaznacz stronę

Mikołajkowy ESBANK CUP – grudzień 2016

Podsumowanie VII edycji Ogólnopolskiego Turnieju Piłki Nożnej

„MIKOŁAJKOWY ESBANK CUP” rocznik 2010, 2009, 2008, 2006

 „MIKOŁAJKI Z POWIATEM RADOMSZCZAŃSKIM” rocznik 2007

Radomszczańskiej Akademii Piłkarskiej

.

mikolajowe_logo

.

Przez 2 weekendy w radomszczańskich halach sportowych przy ul. Św. J. Królowej i przy ul. Szkolnej odbywały się mikołajkowe turnieje piłkarskie dla dzieci.

Radomszczańska Akademia Piłkarska po raz 7 zaprosiła i ugościła w Radomsku zespoły z wielu klubów i akademii.

Głównym celem była możliwość konfrontacji umiejętności nabytych przez Naszych młodych zawodników z rówieśnikami z innych miejscowości, a przy okazji mikołajek była również możliwość wspólnej – piłkarskiej zabawy, bez tzw. „napinki” na wynik.

Dziękujemy kierownictwu obu hal sportowych za zaufanie jakim nas obdarzyliście i daliście nam wiele możliwości do stworzenia zawodów, które w opinii wielu obserwatorów wypadły co najmniej przyzwoicie.

Należy tutaj podkreślić bardzo dobre zachowanie rodziców w czasie zawodów. Zarówno rodzice RAPu, jak i rodzice przyjezdni zachowywali się wzorowo. Nie dało się zauważyć rodziców należących do KORu.

Również postawa trenerów była optymistyczna, szczególnie, że jak to w piłce nożnej bywa, kilku pomyłek sędziowskich nie dało się nie zauważyć, a rozegraliśmy łącznie 100 meczów.

Słowa uznania dla wszystkich dzieci, które grały w turniejach. Większość meczów była rozgrywana na wysokim, dziecięcym poziomie.

Były oczywiście lepsze i słabsze zespoły, ale nikt z nikim nie grał zachowawczo – zawsze grano na pełnym zaangażowaniu.

Rozdaliśmy aż 460 medali, tyle samo obiadów i paczek pełnych mikołajkowych upominków.

Na 15 przygotowanych pucharów – na półkę RAP Radomsko wróciły zaledwie 3. Dwa z nich zdobyli chłopcy z rocznika 2007, czym potwierdzili swój prymat w tej kategorii oraz 1 puchar zdobyli chłopcy z rocznika 2010, napawając nas optymizmem na lepsze jutro. Pozostałe zespoły poniżej oczekiwań. Sportowo więc, poszło Nam średnio, gdyż liczyliśmy na 5 pucharów.

3 puchary zgarnęli trenerzy UKS Gmina Rozprza, co należy uznać za największą „in plus” niespodziankę. Za każdym razem na podium stawały zespoły, które miały najdalej do Radomska. Jak widać – opłaca się jechać daleko. Medal – gwarantowany 🙂

W tym miejscu chcemy jeszcze raz gorąco podziękować wszystkim tym Rodzicom RAP Radomsko, którzy zaangażowali się we współpracę przy organizacji turniejów. W każdym dniu pokazaliście MOC !!!

Podziękowania dla ESBANK Bank Spółdzielczy w Radomsku za wsparcie turniejów dla dzieci z roczników 2010, 2009, 2008 i 2006.

Podziękowania dla Starostwa Powiatowego w Radomsku za wsparcie turnieju dla dzieci z rocznika 2007.

Na koniec, należy zauważyć nikłą aktywność lokalnych dziennikarzy i mediów na naszych turniejach. Mamy wrażenie, że wydarzenia, na których można zobaczyć radomszczańskie dzieci w konfrontacji z najlepszymi, nie są tak ważne by przychodzić na zawody. A szkoda, bo to przecież właśnie te dzieci, będą kiedyś wpływać na rozwój całego Radomska w tym na poczytność i oglądalność lokalnych mediów.

ROCZNIK 2010

1. ESBANK RAP I Radomsko 2. Start Namysłów 3. UKS Gmina Rozprza 4. Pogoń Zduńska Wola 5. Włókniarz Moszczenica 6. APN Piotrków Trybunalski 7. UKS Concordia 1909 Piotrków Trybunalski 8. ESBANK RAP II Radomsko.

ROCZNIK 2009

  1. GALACTICOS Ostrowiec Świętokrzyski 2. UKS Gmina Rozprza 3. UKS APN Piotrków Trybunalski 4. MUKS Szóstka Radomsko 5. POGOŃ Zdunska Wola 6. ESBANK RAP I Radomsko 7. UKS CONCORDIA Piotrków Trybunalski 8. ESBANK RAP II Radomsko.

ROCZNIK 2008

1. Drukarz I Warszawa 2. Lechia Tomaszów Mazowiecki 3. Drukarz II Warszawa 4. ESBANK RAP I Radomsko 5. Włókniarz Konstantynów Łódzki 6. Ajaks Częstochowa 7. ESBANK RAP II Radomsko 8. UKS Gmina Rozprza.

ROCZNIK 2007

1. ESBANK RAP I Radomsko 2. Calisia 14 Kalisz 3. ESBANK RAP II Radomsko 4. UKS Orlik Ujazd 5. Włókniarz Moszczenica 6. Włókniarz Konstantynów Łódzki 7. WKS Wieluń 8. Raków Częstochowa.

ROCZNIK 2006

1.Boruta Zgierz 2.UKS Gmina Rozprza 3. Raków Częstochowa (rocznik 2007) 4. MUKS Szóstka Radomsko 5. ESBANK RAP II Radomsko 6. APN Piotrków Trybunalski 7. FC Będzin 8. ESBANK RAP I Radomsko.

Foto zdobywców złotych medali:

Foto pozostałych zespołów:

oraz inne, okolicznościowe zdjęcia: